2016-2017 Sonbahar, Kış Ayakkabı Modası

2016-2017 Sonbahar, Kış Ayakkabı Modası

850
0
PAYLAŞ

70’li, 80’li ve 90’lı yılların rüzgarı bu sezonda da esiyor. Eskilerin otantik ve orjinalliğinden vazgeçilmiyor Sivri burun ayakkabılar, platformlar, kare topuklar, kayışlarla ve tokalarla süslenmiş dokular, deri, nubuk, desenli detaylar, metalik tonlar bu sezonun bir numaralı trendlerinden sadece birkaçı. Alternatifler bol, her tarza, her zevke uygun ayakkabıları bu sezonda bulmak mümkün. Eskilerin bir kez daha moda olması ile herkesin tarzına uygun ayakkabıları bulması ve kullanabilmesi daha çok kolaylaştı. Hem yadırgayan gözlerden kurtulunurken hem de her hangi bir ayakkabı mağazasından bulmak mümkün hale geldi. Tabi ki her şeyin tasarımı en çok sevilenleri. Her bütçeye göre tasarım ayakkabıları bulmak mümkün olmasa o modellerden esinlenilen tarzınıza uygun ayakkabılar da ayağınızda görmekten mutlu olabilirsiniz.

 

Sivri Burunlar

Sivri burunlardan bayanlar çok uzun yıllar daha vazgeçemiyeceğe benziyor. Ayakkabı burunları bu sezonda da olabildiğince sivri. Emilio Pucci, Alexander Wang gibi ünlü tasarımcıların da vazgeçilmezlerinden olan sivri burunlar, gittiğiniz her yerde karşınıza çıkabilir. Her sezonun şüphesiz vitrinleri süsleyen sivri burunlar her şekli ile yine karşımızda. Artık bir özellikleri daha var çeşit türlü desene ve modele sahip bu sivri burunlara bu sezon bayanlar çok daha fazla hayran olacak.

sivri-burun-ayakkabılar

Tokalı Ayakkabılar

Yaz döneminde çıkış yakalayan tokalı ayakkabılar, 2016-2017 sonbahar kış sezonunda da raflarda yerini alıyor. Sade kıyafetlerin muhteşem tamamlayıcısı olacağı kesin olan bu modeller çok sevildi. Bir çok alternatifi olan bu modellerde bilekten tokalı alışılmış modellerin yanı sıra bir çok modelle tokalı ayakkabı modelini yakalayabilirsiniz.

tokalı-acik-ayakkabi tokali-ayakkabilar
Lace-up çizmeler

Bu yazın ip detaylı, gladyatör sandaletlerinden aşina olduğumuz lace-up modeller, şık ve feminen görünmeyi seven kadınlar için ideal seçimler arasında. Sonbaharda açık ayakkabılar tercih etmeyen bayanlar ise çorapla kullanımı da oldukça yaygın.

lace-up-cizmeler
Diz üstü çizmeler
Soğuk havaların vazgeçilmez tercihi diz üstü çizmelerde kullanılan krokodil, yılan derisi gibi hayvan baskılarılarıyla birlikte 1980’li yıllara dönüş görüyoruz. Ayrıca yaz sezonunun püskül modası, bu kış çizmelere de taşındı. Yine diz üstü çizme modellerinde sivri burun modelleri de bulmanız mümkün. Diz üstü çizme modellerinin kullanımında alternatif ise fazla. Skiny jeansin üzerine çizmenizi çekebileceğiniz gibi şortlarla ve eteklerle de kullanabilirsiniz. Modellerde de çok çeşidin olması her türlü stile uymasını sağlıyor. Sonbahar-kış mevsiminin kurtarıcı diz üstü çizmeler dolabınızda olması sizi kurtarıcaktır.

diz-ustu-cizmeler sivri-burun-cizme
diz-ustu-cizmeler1


Kadife Ayrıntısı

Modellerde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise ayakkabılarda kadife kumaşın çokça kullanılması hatta nakış desenleri ile hareketlendirilmesi. Bu sezonun favorilerinin arasında şüphesiz kadife kumaş ayrıntıları ile bu ayakkabılar olacak.

kadife-botlar kadi-sivri-burun kaniviceli-ayakkabilar

Zımba Detaylı Modeller

Zımba gerek ceketlerde gerekse çantalarda çokça karşımıza çıkmaya başladı. Şüphesiz Bu ayrıntı ayakkabılarda da yerini aldı. Özellikle siyah kombinlerin tamamlayıcısı olan bu zımba ayrıntılı botlar birkaç sezon daha vitrinleri süsleyeceğe benziyor.

zimbali-botlarDesenli Botlar

Kendinden desenli veya işlemeli botlarda bu sezonun olmazsa olmazlarından. Kendinden desenli botlarla vintage havasını yakalarken, işlemeli botlar ile tek renk kombininize bir tarz katmış olacaksınız. Kovboy modeli kalın topuklu, sivri burunlu botlarda kullanılan işleme ayrıntısı bu botları biraz daha klasik görünüme sokuyor. Spor şıklığını tercih edenler hem klasik hemde spor rahatlığını birlikte yakalayabilirler.

desenli-botlar işlemeli-botlar
Çok Konuşulan Tüylü Terlikler

Bu model terlikler çokça konuşuldu ve konuşulmaya da devam edecek. Bir çok ünlünün ayağında gördüğümü ünlü markaların tüylü terlikleri tam bir moda iconu. Bu terlikleri kullanmak tamamen moda akımını yakından takip edenlerin tercih edebileceği cinsten. Ama terlik modası çok yaygınlaştı ve çeşitleri de oldukça fazla. Muhakkak kendinize göre bir modeli sizde bulacaksınız.
fiyonklu-terlikler tuylu-terlikler
Kalın Topuklular

Kalın topuklar her sezonda karşımıza çıkıyor. Kullanımı oldukça rahat olan bu topuklular her sezonun vazgeçilmezi.

alcak-kalin-topuklular bilekten-bagcikli kalin-topuklu-tokali tokali-ayakkabilar1 tokali-ayakkabilar2