Aşkta Burç Uyumu Önemli Mi?

Aşkta Burç Uyumu Önemli Mi?

597
0
PAYLAŞ

Genellikler insanlar ciddi bir ilişki düşündüğü kişilerin ilk önce burcunu merak eder. Burcunun özellikleri nelerdir ayrıntılı bir şekilde bilmek ve kendine uyup uymadığını ölçmek ister. Yapılan bir araştırmaya göre burçlar insanların karakteri üzerindeki etkisi yüzde 20. Karakteri etkileyen faktörler şüphesiz sadece burçlar değil. Yetiştiği ortam ve kültür de bir insanın karakterini şekillendiren en önemli faktörler. Ama genel özellikler anlamında burçlarında bir kişi hakkında fikir edinmede önemli bir paya sahip. Mesela duygusallığı ile bilinen su grubu bir balık burcu ile inatçı toprak burcu ciddi bir ilişkiye başlayabilir mi? Genel kabataslak insanlar hakkında fikir edinmemize sağlayan burçlar bakalım aşk hayatımıza yön vermede ne kadar etkili.

burc-uyumu-nedir

Burç Uyumu Nedir?

 

Burç uyumu; doğum tarihinizle belirlenen gerçek burcunuz ve doğum saatiniz ile belirlenen yükselen burcunuzun size kazandırdığı karakter özelliklerinizin, karşınızdaki kişinin aynı şekilde belirlenen karakter özellikleri ile uyumudur. Yükselen burç nedir öğrenerek, bu konuyu daha iyi öğrenebilirsiniz. Ancak bu uyum, her zaman tamamen aynı olması anlamına gelmez. Bazen zıt özellikler, “Zıt kutuplar birbirini çeker” kuralı gereği, çok iyi anlaşabilmektedir. Örneğin; çok kişilikli ve değişken ruh duruma sahip bir ikizler kadını, kendisiyle taban tabana zıt özelliklerde, huzur arayan bir yay erkeği ile çok iyi anlaşabilir. Bu yüzden bir ilişkiye başlarken sadece burçlara takılı kalarak fikir yürütmek çokta sağlıklı bir karar olmaz.

 burc-uyumu-neye-yara

Burç Uyumu Neye Yarar?

 

Burçların, uyumlu burçlarını bilmek, aşk konusunda, karşınızdaki kişiyi tanımanızı sağlar. Yeni tanıştığınız ve hakkında henüz hiçbir şey bilmediğiniz biri hakkında, burcunu öğrendikten sonra, bir ön yargı edinmiş olursunuz. Tanımak istediğiniz kişinin, önce gerçek burcunu, ardından yükselen burcunu öğrenirseniz, işini daha da kolaylaşır. Çünkü yükselen burç, insanın asıl karakter özelliklerini belirler. Mesela; ikizler burcu olduğunu öğrendiğiniz kişinin yükseleni balık ise, ikizlerle hiç alakası olmayan, son derece sakin yapıda biriyle karşı karşıya gelmiş olabilirsiniz. Yeni başlayacak olan bir ilişkinin başındaysanız, en azından sizi nelerin beklediğini biraz daha rahat tahmin edebilirsiniz. Ya da, devam etmekte olan bir ilişkiniz var ise, bu ilişkiyi daha iyi hale getirmek, ömrünü uzatmak için, karşınızdaki kişinin karakter özelliklerini öğrenip, ona uygun şekilde davranabilirsiniz. Sonuçta, karşınızdaki kişiyi ne kadar iyi tanırsanız, o kadar iyi geçinebilirsiniz. İşte her ne kadar küçük ayrıntı görünse de burçlar aşk hayatınızın kurtarıcısı olabilir.

burc-uyumu-gercek-mi

Burç Uyumu Gerçek Mi?

 

Burçların ve yükselen burçların, kişiler üzerine etkileri yapılan sosyal anketlerle tespit edilmiştir. Bir kişinin hem burcu hem de yükselen burcu biliniyorsa, uzman bir astrolog çok detaylı bir analiz yapabilir ve bu kişinin tüm karakteristik özelliklerini ortaya koyabilir. Bu durumda; farklı iki kişinin, burçlarının kendilerine kazandırdığı kişilik özelliklerinin, birbirini etkilemesi akla yatkın görünmektedir. Burada asıl mesele; karakter özelliklerinin uyumudur. Burçlar, birbiri ile uyumlu değildir, bahsedilen; burçların kişilere kazandırdığı karakter özelliklerinin birbirine uyumudur. Örneğin; sakin karakterli bir insan, telaşlı yapıdaki bir insanlar, kolay kolay güzel vakit geçiremez, karşısındakinin genel hali nedeniyle yorulup, sıkıntıya düşebilir.

Mesela; genel olarak hayata bakışı gergin olan bir erkek, hayat görüşü çok rahat ve herkesle kolay samimi olabilen bir kadınla, çok ortak nokta bulamayabilir, ilişki başlasa bile, uyumsuzluk nedeniyle, kısa ömürlü bir ilişki olarak kalabilir. Aynı şekilde; kimi zaman, gezmeyi ve eğlenmeyi çok seven bir kadın ile evde sakince vakit geçirmeyi çok seven bir erkek birlikte olur ve zamanla birbirlerine uyum sağlar. Burçların, birbiri ile uyumundan kastedilen, kişilerin karakter uyumlarıdır. Karakterleri uyuşmayan insanların, birbirleri ile anlaşmadıkları gerçeği göz önüne alındığında; burç uyumu gerçektir denebilir.