Bebek Pudrasının Bilinmeyenleri

Bebek Pudrasının Bilinmeyenleri

793
0
PAYLAŞ

Bebek pudrası denilince aklımıza ilk olarak bebeklerin pişik sorunu için kullanılan bir ürün olarak gelebilir. Aslında bebek pudrasının günlük hayatımızı kolaylaştıracak 5 güzel özelliği var. Bebek pudrasının kurutucu etkisi ve doğal içeriği ile daha pek çok nimetinden faydalanmak mümkün. Artık doğal bakım ve temizlik ürünlerin kullanımında bayanlar bilinçleniyor. Bu bilinçlenme ile birlikte kimyasallığa elveda diyen bayanlar hem doğal hem de sağlıklı yaşıyor.

Sağlıklı ve doğal yaşam için kullanılan ürünler çok önemli. Bu sağlıklı ürünler ise ev yapımı ürünler. Bir çok derde deva kimyasal ürünlerin yanı sıra hayatınızı kolaylaştıran ürünlerden biri de bebek pudrası. Bebek pudrası yapısı ile pek çok sorunun çözümünde yardımcı rol oynuyor. Bebek pudrasının şaşırtan özellikleri ile hayatınızı kolaylaştıracaksınız. Gelin birlikte bebek pudrası hangi dertlere deva bir göz atalım.

pudranın-ozellikleri-1       Bebek pudrasından yağlanmış saçlara mükemmel çözüm

1. Kuru Şampuan Yerine Bebek Pudrası Kullanın

Bildiğiniz üzere birkaç markanın da piyasaya sürdüğü acil durumlarda yağlanan saçlara çözüm olan kuru şampuanların yerine bebek pudrası kullanmaya ne dersiniz. Bebek pudrasının yağı alıcı özelliğinin olduğunu biliyor muydunuz? Bebek pudrasını da saçınıza uyguladığınız zaman kimyasal içerikli kuru şampuanların etkisinden farklı bir sonuçla karşılaşmayacaksınız. Hem doğal hem de sağlıklı bir çözüm. Saçınıza uygulanışı ise oldukça basit. Bebek pudrasını saçınıza serperek fırça ile taradığınızda saçınızdaki yağlı görünümün bir anda yok olduğunu ve saçınızın çok temiz göründüğünü fark edeceksiniz. Bu basit ve sağlıklı yöntem denemeye değer.

pudranın-ozellikleri-2                          Yağ lekelerine anlık çözüm

2. Yağ Lekelerine Son Verin

Günlük hayatımızda bizi çileden çıkaran ansızın yağ lekelerine ise diğer bir çözüm bebek pudrası. Bebek pudrasının kurutucu özelliğini yağ lekelerinin üzerinde de test edin. Ansızın yemek esnasında ya da kazayla oluşan yağ lekesindeki fazla yağı almak için bebek pudrasından yardım alabilirsiniz. Yağ lekeli kısmın üstüne pudra serperek fırça yardımı ile yavaşça ovalarsanız, lekenin daha kolay çıkmasını sağlarsınız.

pudranın-ozellikleri-3                        Dolgun kirpiklere merhaba

3. Daha Dolgun Kirpiklere Sahip Olun

Daha dolgun kirpiklere sahip olmanın kolay bir yolu da bebek pudrası. Kirpiklerinizin cılızlığında şikayet etmeye son! Bunun için dolgunlaştırıcı maskaraları kullanmanıza gerek yok. Maskara öncesi kirpiklerinize pudra ile ince bir tabaka sağlarsanız kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlamış olursunuz. Uygulaması kolay olan bu yöntemle dolgunlaştırıcı maskaralara böylelikle ihtiyaç duymayacaksınız.

pudranın-ozellikleri-4                    Mükemmek makyaj sabitleyicisi

4. Yeni Makyaj Sabitleyicinize Merhaba Deyin

Bebek pudrası aynı zamanda çok iyi markalara taş çıkaran makyaj sabitleyici özelliğine sahip. Makyajınızın uzun süre dayanmadığından şikayet ediyorsanız bebek pudrası imdadınıza yetişiyor. Bebek Pudrası, tutucu etkisi ile makyajınız için harika bir bitiş ürünü. Makyajınızı sabitlemek için bir miktar pudrayı fırçanıza alarak uygulama yaparsanız makyajınızın daha uzun süre dayandığını fark edeceksiniz.

pudranın-ozellikleri-5          Uğraştıran, zorlu kolye düğümleri sizi bıktıramayacak

5. Çileden Çıkaran Kolye Düğümlerine Son

Herkesin şikayet ettiği birbirine karışmış zincirleri açan bir ürünün olduğunu biliyor muydunuz? Bebek pudrasının en can alıcı özelliği ise çekmecelerde, çantalarda birbirine girmiş, düğüm olmuş zincirlerinizi açabilme özelliği. Artık birbirinin içine girmiş zincirleri açarken pes etmeyeceksiniz. Tek yapmanız gereken varsa bebek pudrasını düğümün üzerine biraz serpiştirmek.Göreceksiniz böylelikle düğüm olmuş ve sizi çileden çıkaran kolye düğümleri daha kolay açılacak.

İşte bebek pudrasının 5 mucizevi özelliğini sizlerle paylaştık. Mucizevi olduğu kadar hayatınızı da kolaylaştıracak bu yöntemlerden sonra ilk yapacağınız iş bir bebek pudrası almak olsun. Çantanızda, ofisinizde, evinizde bulunduracağınız bir bebek pudrası ile anlık çözümler üretebilirsiniz.