Bel Bölgesi Kalın Bayanlara Tavsiyeler

Bel Bölgesi Kalın Bayanlara Tavsiyeler

793
0
PAYLAŞ

Boyunuzun uzun olması çeşitli türlerde kıyafetleri giyebilmenize ve ustalıkla taşımanıza fırsat sunuyor. Özellikle ülkemizde uzun boylu olmak ayrıcalık. Genellikle orta boylu olan Türk bayanları için de kıyafeti en iyi şekilde taşımanın püf noktaları mevcut. Doğru parçaları seçerek hem trendi hem de vücudunuzda istediğiniz etkiyi yaratacak şekilde bir tarz yaratabilirsiniz.

salas-elbiseler

ELBİSELER

Göbek ve basen bölgenizdeki fazlalıkları gizlemek için kıyafet dolabınızda elbiselere yer açmanızı öneriyorum. En popüler trendlerden olan göğüs bölümü detaylı, bileklere kadar uzanan elbiseleri ve yerlere kadar uzanan salaş, kiloş etekleri tercih edebilirsiniz. Vücudu sarmayan, tek renk ya da küçük desenli elbiseler sizin için uygun olacaktır. elbise seçiminizde göğüs altında daralan modellerden uzak durmanızda fayda vardır, aksi halde göbeğinizin ve basenlerinizin daha belirgin durmasına neden olacaktır.

Diz hizasında ya da mini elbiseler giymek istiyorsanız; model seçiminde bel bölümü korsaj kemer kullanımına uygun, etek bölümü hafif bol kesimli elbiseler uygun olacaktır. Korsaj kemerler göbeğinizin daha sıkı görünmenizi sağlarken, toplamda dengeli bir bütünlük yakalamanız yardımcı olacaktır.

Aynı şekilde etek tercih ederken de belden aşağıya süzülen kiloş etekleri tercih etmeniz sizi daha ince bir görünüme kavuşturacaktır. Mini etek tercihiniz olacaksa bile tercihiniz değişmemeli pileli etekler tercihiniz olmalı.

uzun gomlekler

BLUZ ve TUNİK SEÇİMİ

Tarzınızda üst parçalar için tunik giymeyi tercih ediyorsanız; basenin hemen altında biten, yumuşak ve uçuşan kumaşlardan üretilmiş, hafif bol kesimli modeller uygun olacaktır.

Bluz giymeyi seviyorsanız; göbeğinizi gizlemek için bel kısmı lastikli modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tür bluzlar göbeğinizin daha sıkı görünmesini sağlarken, vücudunuzun daha uzun görünmesine yardımcı olacaktır.

Oturtma detayı olmayan göğüs altından salaş açılan yada yine oturtmasız düz inen gömlek ve tunikler de sizin için ideal olacaktır.

Bu sezonunda favori modeli uzun gömleklerle basen ve göbek bölgenizdeki fazlalıkları gizleyebilirsiniz. Uzun gömleklerle günlük hayat için kolayca hazırlayabileceğiniz kombin şöyle olabilir: Basen hizasında uzun gömlek, korsaj kemer, boru paça kot pantolon, kemerle aynı renkte dolgu topuklu sandalet…

pantolon secmi

PANTOLON SEÇİMİ

Dar paçalı pantolonlarınızın sayısını, vücut yapınızı göz önünde bulundurarak azaltmanızı öneriyorum. Boru paça kesimli kot pantolonlar basen ve bacakların orantılı görünmesini sağlayacaktır.
Düşük bel pantolonlar uzak durmanız gereken modeller arasında yer alıyor. Hem boyunuzu daha kısa gösterir hem de göbeğinizin belirginleşmesine neden olur. Belin biraz üzerinde ya da yüksek belli pantolon sizin için uygundur. Günümüzde ise yüksek bel modelli alternatifler oldukça fazla. Tercih edeceğiniz yüksek bel modelleri arasında yine dar paça modeller olmamasına dikkat edin. Sadece uzun gömleklerle tercih edebileceğiniz ayrıntısını aklınızın bir köşesinde bulundurun. Kısa bluzlar ve t-shirtlerle kullanabileceğiniz boyfriendleri tercih etmeniz sizi daha avantajlı kılacaktır.

AYAKKABI SEÇİMİ

Bacaklarınızın daha uzun, kalçalarınızın daha dik görünmesi için yüksek topuklu ayakkabılar giymenizi öneriyorum. Spor ve şık giyim tarzına sahip olduğunuz için yüksek topuklu ayakkabılar giymekte zorlanabilirsiniz. Dolgu topuklu sandaletleri uzun elbiseler, kapri pantolon ve eteklerle kombinleyebilirsiniz. Ama yaz sezonunu geride bırakırken yine topuklu model çizmeler imdadınıza yetişecektir. Çizmelerin yanı sıra kullanımı rahat ve birçok kombininizde kullanabileceğiniz yüksek topuklu botlarda tercihlerinizin arasında olabilir. Soğuk kış günlerinde sağlığınız için kullanışı zor olacak olan topukluların yanı sıra pantolon ve giyeceğiniz montlarla ayakkabı ile sıkı vücudu sahip olmanın avantajını yine yaşayabilirsiniz.

KIŞ MEVSİMİNDE ALTERNATİFLER ÇOK

Özellikle kış mevsiminde alternatifler çok daha fazla. Genelde sık tercih edilen diz üstünüze kadar inen montlar. Pançolar, oturtmasız salaş montlar sizin için tam bir kurtarıcı olacaktır.