Fazla Kiloları Saklamanın Yollları

Fazla Kiloları Saklamanın Yollları

809
0
PAYLAŞ

Fazla kilolarınızı saklamanın yolları, nasıl tercihler yapmanız gerektiğini bilmenizden geçiyor. Sahip olduğunuz kilodan çok daha zayıf görünmek bir kaç püf noktayla mümkün.

1) UYGUN KESİMİ SEÇMEK

Birkaç kilo fazlanız olsa da yapılan yanlışlardan biri olan vücudunuzu bol kıyafetlerin altına saklamayın. Hatta bu çoğu zaman sizi daha iri gösterecektir. Hatlarınızı gösteren kıyafetler giymekten çekinmeyin, ancak çok dar giysilerden kaçının.

doğru çorabı seçmek1

2) DOĞRU ÇORABI SEÇMEK

Bacaklarınız kalınsa, sizin için en uygunu desensiz, tek renk çorap giymektir. Çiçekli, puanlı veya baklava desenli çoraplar da bacakları şişman gösterecektir. Bacağı daha ince ve uzun gösterecek desenli çoraplar yalnızca koyu zemin üzerine ince uzunlamasına çizgili çoraplar olduğunu unutmayın.

kolyeler ince gösterir

3) KOLYELER İNCE GÖSTERİR

Her zaman revaçta olan uzun inci kolyelerin zayıf görünme hilesi için mükemmel yardımcılar olduğunu biliyor muydunuz? Dekoltenizi uzatır ve orantıyı düzelmeye yardım ederler. Ayrıca dikkati problemli bölgelerden uzaklaştırırlar.

4) GÜZEL BİR SİLUET İÇİN

Balenli korseler son derece elastik olmalarına rağmen formunuzu güzelleştirmeye yardım eder. Çıkıntıları mükemmel şekilde yok eder. Dar elbise ve eteklerin altında harika bir görüntü yaratırlar.

5) VÜCUDA OTURAN KIYAFETLER

Bele oturan bir blazer ceket, hem belinizi daha ince gösterir hem de fazlalıklarınızı saklamaya yardımcı olur. Buna diz boyunda dar bir etek ekleyin, göreceksiniz ki giysileriniz kilolarınızı mükemmel saklayacak. Baldırlarınız kalınsa, bileğe kadar uzanan bir etek giyebilirsiniz.

beyaz bir bluzla zinde görünüm

6) BEYAZ BLUZLA ZİNDE BİR GÖRÜNÜM

Her gardıropta muhakkak olan beyaz bluzlar fit görünmenize yardımcı parçalardır. Üst kısmınız iriyse, hafifçe bele oturan ve bol bir bluz seçin, ayrıca genişçe bir V yakası olması gerekli. Bu kombinasyonla daha ince, uzun bir görünüm sağlayabilirsiniz.

7)PANTALON SEÇİMİ

Kiloluysanız önde ütü çizgisi olan klasik kesim pantalonlar size en uygun seçimdir. Önde ütü çizgisi olan pantalonları gardırobunuzda mutlaka bulundurun çünkü ütü çizgileri bacağınızı daha ince ve uzun göstermeye yardımcı olur, böylelikle çok daha zayıf görünürsünüz.

 

siyah her zaman vazgeçilmez3

8) SİYAH HER ZAMAN VAZGEÇİLMEZ

Siyah renk şişman hanımların vazgeçilmez yardımcısıdır. Bu renkte giyeceğiniz her kıyafet birkaç kilo zayıf gösterir. Tepeden tırnağa siyah giyindiyseniz, aksesuarlarda görünümünüze biraz renk katabilirsiniz. (Şal, kolye, broş, kemer…gibi)

blazer ceketle formda görünün

9) BLAZER CEKETLE FORMDA GÖRÜNÜN

Bu tip ceketlerde tek sıra düğmelileri ve hafifçe bele oturanları tercih edin. Kalça ve basenleriniz iriyse, uzunca bir blazer seçin ki, fazlalıklarınızı kapatsın. Geniş köşeli ceketler ve çift sıra düğmeli ceketlerden kaçınmalısınız, vücudu olduğundan daha iri gösterir.

v yakalar

10) V YAKALAR

Derin V yakalı gömlek ve kazaklar zayıf görünmek isteyenler için vazgeçilmezdir. Vücudun üst bölümünü ve boynu daha uzun gösterirler. Bu tip gömleklerle iri göğüsler daha şekilli görünürler. İşlemeli veya nakışlı V yakalar, dikkati başka yöne çekmesi açısından idealdir.

11) BACAKLARI DAHA İNCE GÖSTERMEK İSTEYENLERE

Kalın bacaklar için ideal olan, düz kesimli ve boyuna ince çizgili pantalonlardır. Bunlar bacakları daha uzun ve ince gösterir. Bu tip pantalonları açık renk bir kazak ve hafif bele oturan koyu renk uzun bir yelekle veya yine bele oturan bir blazer ceketle tamamlarsanız, kilonuzu saklayan harika bir kombinasyon elde edersiniz.

12) MÜKEMMEL AYAKKABILAR

Bacaklarınızı olduğundan güzel göstermek için, yüksek topuklu ayakkabı giymek işe yarayacaktır. Bu ayakkabıların açık kesimli olmaları inceltici etkilerini artırır.

13) VÜCUDUNUZU SARAN BLUZLAR

Çapraz bağlanan bluz ve gömlekler çok moda olmakla kalmıyor, fazlalıklarınızı da başarıyla saklıyorlar. Birkaç kilo aldığınızda veya verdiğinizde bu tip bluzları kendinize göre ayarlayarak her daim kullanmanız mümkün.

benzer renklerle yapılan kombinasyonlar

14) BENZER RENKLERLE YAPILAN KOMBİNASYONLAR

İster açık ister koyu olsun, tepeden tırnağa aynı renkten oluşan kombinasyonlar vücudu daha ince gösterir. Burada dikkat etmeniz gereken, eğer kemer takacaksanız bunun da aynı renk olmasıdır, yoksa inceltici etki bozulur.

15) YELEKLE KİLOLARI SAKLAYIN

Vücudunuzun üst kısmı daha genişse, bir yelek yardımıyla daha orantılı ve ince görünebilirsiniz. Kontrast renklerin yardımına başvurun, koyu zemin üzerine açık renk bir yelek veya tam tersi. Problemli bölgenizin eskisi gibi heybetli görünmediğini fark edeceksiniz. Aynı zamanda yelekler oldukça moda.

ince çizgilerle deal görünüme kavuşun

16) İNCE ÇİZGİLERLE İDEAL GÖRÜNÜME KAVUŞUN

Zayıf görünme hileleri arasında en etkilisi, ince çizgili kıyafetlerdir. Bunlar her zaman zarif ve ince bir görünüm sağlarlar. Hafifçe bele oturan blazer ceketler ve dar kesimli pantalonlarla anında birkaç kilo daha hafif görünebilirsiniz. Son zamanın trendi siyah beyaz yada lacivert beyaz pantalon ve ceketler sizin için vazgeçilmez olabilir.

çok dar eteklerden kaçının

17) ÇOK DAR ETEKLERDEN KAÇININ

Kilolular için en ideal etek kesimi, üstü dar ve aşağı doğru genişleyen kesimlerdir. Uzunluğu baldırlarınızın şekline göre ayarlamalısınız. Çok kalın baldırlarda eteğin uzunluğu ayak bileğine kadar olmalıdır. Otantik bohem etekler şu anda hem çok moda, hem de volan açısından zengin. Bunlarla fazlalıklarınızı mükemmel gizleyebilirsiniz. Düz kesimli etekleri tercih ediyorsanız, boylarının en azından diz hizasında olmasına ve ince gösterici etkisinden dolayı arkadan yırtmaçlı olmasına özen gösterin.

18) DÖKÜMLÜ KESİMLER GÜZELLEŞTİRİR

Bol dökümlü bir bluzla hafif problemli bölgeleri çarçabuk saklayabilirsiniz. Dökümlü kumaş sayesinde fazlalıklarınızı gizleyebilirsiniz. İnce, uzun gösterme etkisi de cabası.kalın bacaklar için en iyi pantolon seçimi1

 

19) KALIN BACAKLAR İÇİN EN İYİ KOT PANTALON KESİMİ

İri bir kalçaya ve kalın basenlere sahipseniz düz kesimli streç kotları tercih edin. Bunlar vücudu saran kotlara nazaran bacakları daha ince gösterecektir.

20) ELBİSE SEÇERKEN

Kilolu bayanlar için en ideal elbiseler üst kesimi dar, eteği volanlı elbiselerdir. Derin bir V yakayla daha ince, uzun bir görüntü elde edersiniz ve dikkatleri hoş dekoltenize toplarsınız.

21) BELİ İNCE GÖSTERMEK İÇİN

Bel korseleri belinizi sıkmadan bir bedene kadar daha ince gösterir. Bunların tasarımı karın ve bel bölgesini kontrol altında tutmanızı ve giyerken kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.