Hayat Kurtarıcı Stilettolar

Hayat Kurtarıcı Stilettolar

969
0
PAYLAŞ

Dolapların vazgeçilmezi haline gelen stilettolar bayanların olmazsa olmazı. Rahatlığı konusunda her ayak yapısına uygun olmasa da bayanlar kullanmakta ısrarcı. Son zamanlarda vitrinleri ve dolapları süslese de aslında stilettoların tarihi çok eskilere dayanıyor.

Stilettonun Geçmişi

Stilettoların zarafeti, bir bayanı nasıl güzelleştirdiği stilistler tarafından çok eski yıllarda keşfedildi. İlk 1930 yılında keşfedilen stiletto model ayakkabılar, daha sonraları İtalya’da 5 cm alçak topuklu modelleri ile tekrar piyasaya çıktı. Anlaşılan stilettolar sadece günümüzün yıldızları değiller onlar her zaman bayanların yıldızlarıydı.

Hayat Kurtarıcımız Stilettolar15

Alçak Topuklu Stilettolar

Geçtiğimiz yıllarda görmeye alışık olmadığımız kısa topuklu stilettolar artık raflarda. Üstelik kısa topuk algısından kurtulan alçak topukluları eskisi gibi sadece orta yaş grubundaki bayanlar tercih etmiyor. Renk renk raflarda olan alçak stilettolar gençlerin bir numaralı tercihleri arasında girdi. Günlük hayatta daha çok kullanılmaya başlanan stilettolar kısa topuklu haliyle de çok sevildi.

jean-stilettoJean-Stiletto Şıklığı

Stilettoların bu kadar tutulmalarının bir diğer sebebi ise jean kombinlerinin vazgeçilmezi olmaları. Jean ve stilettonun bir araya gelmesi ile mükemmel spor şıklığını yakalamak mümkün. Jeanler ile kombin edilmeleri ile istisnasız herkesin dolabında birer stiletto bulunur hale geldi. Özellikle soyut olarak kullanılan ten rengi stilettolar vazgeçilmezlerden. Her renk kombinle uyum içinde kullanılan bu stilettoların kullanımı çok rahat. Adeta günün kurtarıcısı. Her günümüzü kurtarmaya hazır jeanlerin yanına bir de stiletto eklenince günün en şıkları arasında siz de olacaksınız.

Jeanlerle stilettoları kullanırken tek dikkat edilmesi gereken stilettonun modeli. Düz renklerde kullanılan stilettoların yanı sıra bilekten bağcıklı, fiyonklu, püsküllü gibi bir çok stiletto modellerinin artması sizi heyecanlandırması. Çeşitli ayrıntıları olan stilettoları jeanlerin altında kullanırken dikkatli olmakta fayda var. Spor şıklığı yakalamak için küçük bir dokunuş yapacağınız stiletto ile rüküş de olabilirsiniz.

Hayat Kurtarıcımız Stilettolar8
Renkli Stilettolar

Stilettoları, stiletto kılan diğer bir özelliği de renkleri. Zarif duruşuna renk seçenekleri de eklenince bayanları şıklık yarışına sokuyor. Süet renkli stilettoların yanı sıra bir kaç rengin bir araya gelmesi ile kendine hayranlık bıraktıran bu ayakkabıları, bir çok rengin bir araya gelmesi ile bayanlar daha çok sevdi. Aynı zamanda desen seçeneği de sunan stilettoları, kendinden desenli hali ile bir kaç renkli kombinlerinizi hareketlendirebilirsiniz.

Hayat Kurtarıcımız Stilettolar12Fiyonk Modası Stilettolarda

Son zamanlarda her ayakkabı modelinde görmeye başladığımız fiyonk ayrıntısını stilettolarda da görmek mümkün. Önceleri önünde koca fiyonklu günlük düz ayakkabılarda görmeye alıştık. Bunların yanına stilettolar da eklendi. Bilek detayına kondurulan bu fiyonklarla stilettolar ayrı bir havalı gözüktüğü kesin. Ufak bir ayrıntı, bu ayakkabıların kullanımı diğer detaysız stilettoların kullanımına göre daha dar olması. Fiyonk detayı ile sadece bir kaç kombininizi kurtarabilirsiniz.

Hayat Kurtarıcımız Stilettolar 25
Detaylar…

Stilettolardaki detaylar ve modeller onları her kıyafete uyumlu hale getiriyor. İnce detayı ile abiyenizi kusursuz gösterirken, herhangi bir kombininize ise de farklı bir yorum getiriyor. Düz klişe süet stilettolardan sıkılanlar ve stilettosuz asla diyenler için her geçen gün seçenek artıyor. Zarafetin timsali stilettolar böylelikle zirveyi daha uzun bir süre koruyacağa benziyor.

Hayat Kurtarıcımız Stilettolar 23
Stiletto Botlar

Sadece yaz aylarının ve özel günlerde kullanılmayan stilettoların bot versiyonları da kış aylarında en çok tercih edilenlerden. İnce topuk bot stilettolar ile klasik şıklığı yakalarken kalın topuklarla da spor şıklığı yakalayabilirsiniz.

Hayat Kurtarıcımız Stilettolar30
Stiletto Babetler

Her yaz vitrinleri süsleyen diğer stilettolar ise şüphesiz babet stilettolar. İster maskülen şıklığı yakalamak isteyenlerin ister klasik ve spor şıklığı tercih etmek isteyenlerin çok sevdiği bu ayakkabılar çeşitli renk ve desen seçenekleri ile bir çok yaz daha dolapları ve vitrinleri süsleyeceğe benziyor.