İlk Buluşmada Erkekler Nelere Dikkat Eder?

İlk Buluşmada Erkekler Nelere Dikkat Eder?

1239
0
PAYLAŞ

Kadınlar, eğer giyimleri ve dış görünüşleri iyiyse, doğru diyaloglar kurabilmiş ve kendileri hakkında konuşmak yerine dinlemeyi başarabilmişlerse ilk buluşmanın başarılı geçtiğine inanırlar. Oysaki erkeklerin ilk buluşma ile ilgili çok daha farklı kriterleri vardır. Erkekler, kendileri için daha spesifik olan durumları hatırlayacaktır. Peki bu durumlar nelerdir?

ilk-bulusmada-sordugunuz-sorular-nasil-olmali

İlk Buluşmada Sorduğunuz Sorular Nasıl Olmalı?

Sorduğunuz sorular erkeklerin gururunu okşar. Eğer onu, neyin mutlu ya da mutsuz ettiğini merak ediyorsanız, bu gerçekten de onun duygularını önemsediğinizi gösterir. Size açılmasını sağlayacak sorular sorun! Erkekler kendilerini dinliyor-muş- gibi yapan kadınlardan nefret ederler. Genellikle bu tarz davranan kadınların dinlemekten çok kendilerini anlatmaya meyilli olduğunu düşünürler. Böylesi bir durumu keşfettiklerinde bu tarz kadınları bencil veya şımarık olarak tanımlarlar. Doğru bir intiba bırakmak için, ilginizi düzgün şekilde gösterdiğinizden emin olun ve ona kişisel sorular sorun. Önemsemez tavırlardan kaçının

Couple fighting young woman about to cry

İlk Buluşmada Tavır ve Davranışlar Önemli

Eğer buluşma boyunca mızırdanıp, şikayet ettiyseniz, herkese ve her şeye eleştirel bir şekilde yaklaştıysanız ikinci buluşma hayallerinizi rafa kaldırmak zorunda kalabilirsiniz. Unutmayın ki birbirinizi tanımak için bu randevudasınız. O sizin psikoloğunuz değil. Eğer kötü bir gün geçirdiyseniz ve kendinizi bununla ilgili konuşmaktan alıkoyamıyorsanız en azından bu konuyla ilgili konuşmalarınıza bir limit getirin ve 20 dakikadan fazla bu konuyu uzatmayın. Gününüzle ilgili paylaşımınızı tamamladıktan sonra çok daha keyifli konular açmayı da ihmal etmeyin. Seçeceğiniz konuşmaların özellikle ilk buluşmada din, politika ve benzeri konular üzerine olmamasına dikkat edin. Daha birbirinizi tanıma odaklı sorulara ve konulara değinin. Sorduğunuz sorularla karşınızdakini sınıyormuş havasına girmekten de kaçının. Bu tavrı herkes olumlu karşılamayabilir. Tepkilerden emin olana kadar temkinli sorular sormaya çalışın. Önemli olan farklı sorular sormak değil, verilen cevaplardır.

ilk-bulusmada-ona-karsi-verdiginiz-tepkiler

İlk Buluşmada Ona Karşı Verdiğiniz Tepkiler

Hiçbir tepki vermeme şansınız varsa bunu tercih etmelisiniz. Erkekler, bir anektot paylaştıkları ya da bir şaka yaptıklarında vereceğiniz tepki karşısında gerilebilirler. Yanıtlarınızı çarpıtmanıza gerek yok, sadece dinleyin ve nazik olun. Eğer angarya gibi hissetmezseniz en iyisi büyüleyici bir gülümsemeyle cevap vermek en iyisi olacaktır. Bu arada siz de esprili bir şekilde bu şakalara katılabilir ve kendi hikayelerinizi anlatabilirsiniz. Böylesi buluşma boyunca öylece oturup kafa sallamaktan daha iyi sonuç verecektir. Doğal olmaktan kaçınmayın. Normalde bir arkadaşınızın espirilerine nasıl tepki veriyorsanız öyle olmaya çalışın. Ama verdiğiniz her tepkide karşınızdakinin özel olduğunu hissettirmeyi unutmayın. Çok fazla doğallıkta karşınızdakine iğreti gelebilir. Olabildiğince karşınızdakini iyi gözlemlemeyi ve tepkilerinizi ona göre vermeye çalışın. İlk buluşmada karşınızdakinde oluşturacağınız olumlu profil sonrası diğer görüşmelerde daha rahat olmanızda fayda var. Her buluşmada dikkatli davranmaya çalışmakta olumsuz etkiye sebep olabilir. Karşınızdakinde saklamaya çalıştığınız şeyler görünümü oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken arkadaşların yanında olduğunuz doğallığa biraz kibarlık katmak olacaktır.