Şık Bir Kadının Asla Yapmayacağı 5 Şey

Şık Bir Kadının Asla Yapmayacağı 5 Şey

666
0
PAYLAŞ
DAMSEL IN DIOR
DAMSEL IN DIOR

Nerede olursa olsun şık olan kadınları biliyorsunuz değil mi? Beraber giyilmeyecek parçaları giyseler bile güzel görünebilen kadınları? Hiçbir zaman onların sırrını çözemeyecek olsak da, onların önerilerini dinleyip bu beş önemli hatadan kaçınabilirsiniz.

Gabi Fresh
Gabi Fresh

TAKİP ETMİŞ OLMAK İÇİN BİR TRENDİ TAKİP ETMEK

Sanki her iki haftada bir yeni bir furya oluşuyor. Farkedersiniz ki şık kadınlar bu furyalara uymak için kendilerini zorlamıyorlar. Bu yüzden kendinizi her trende uymak zorunda hissetmeyin çünkü her trend her kadına uymaz. Dünya uyumlu alt-üst takımlara kafayı takmış olsa bile bunun sizin için doğru seçenek olup olmadığının kararını sizlerin vermesi gerekiyor. Ancak ilgileniyorsanız çekinmeyin.

Grasie Mercedes
Grasie Mercedes

BAŞKALARI İÇİN GİYİNMEK

Gerçekten modayı seven kadınlar kendileri için giyinirler, etrafındakileri memnun etmek için değil. (Ve özellikle erkekler için değil.) Şık kızlar modayı bir ifade biçimi olarak kullanırlar ve tarzları onları mutlu ettiği için o şekilde giyinirler. Bu biraz da Marie Kondo’nun felsefesine benziyor: Eğer bir kıyafet sizi mutlu ediyorsa, başkalarının bunu giyip giymeyeceğini düşünmeden onu giymelisin.

ATLANTIC-PACIFIC
ATLANTIC-PACIFIC

DÜZGÜN UYMAYAN KIYAFETLER GİYMEK

Modada ileriyi gören kadınlar iyi bir terzinin değerini bilirler. Önemsiz gözüken ufak bir değişiklik ehh ve offf arasındaki fark olabilir. Evet, hazır giyimden daha pahalıya patlıyor olabilir ancak uzun vadede size cuk oturan az sayıda kıyafetinizin olması, size tam oturmayan birçok kıyafetten daha değerlidir.

DAMSEL IN DIOR
DAMSEL IN DIOR

İÇİNDE RAHAT HİSSEDİLMEYEN KIYAFETLER GİYMEK

Eğer tamamiyle rahat hissetmediğiniz bir kıyafetle gezinecekseniz, o kıyafeti giymeseniz bile olur. Rahat olmadığınız bir kıyafetin içindeyseniz eğer, büyük ihtimalle yüzünüzde ve vücut dilinizden anlaşılacaktır. Eğer en ufak bir tereddütünüz varsa kıyafetinizin nasıl göründüğü hakkında bütün gün onun tereddütünü yaşamayın.

HARPER & HARLEY
HARPER & HARLEY

KIYAFETLERİNE KÖTÜ BAKMAK

Uzun ve yorucu bir iş gününden sonra eve gelindiğinde pijamaları giyip çıkarılan kıyafetleri sandalyedeki bir yığının üstüne (ya da daha kötüsü, yere) atıldığını bilirsiniz. Bu, kendine saygısı olan hiçbir moda tutkununun asla yapmayacağı bir harekettir. Onlar gardroplarına çok özen gösterirler. Bu da her zaman kıyafetlerin asılması ya da kırışıklıkları veya herhangi başka bir zararı önlemek için düzgünce dürülmesi demektir. Özellikle de vücudunuz için özel kıyafetler diktirmeye ekstradan para ödüyorsanız, onlara saygılı davranmak akıllıca olur.