Trençkot Sezonu Açıldı

Trençkot Sezonu Açıldı

917
0
PAYLAŞ

Trençkotlar şüphesiz dolabınızın kurtarıcı paçalarından. İster klasik bir kombininiz ile kullanabildiğiniz gibi spor kombinlerinizin üzerine de alabildiğiniz trençkotlar her bahar mevsiminin en çok tercih edilenlerinden.

Çok işlevsel ve stil sahibi tasarımı ile etkileyici modanın demirbaşlarından, trençkot! O kendi başına bir moda ikonu.
Bu asırlık parça dünümüzden bugünümüze hep karşımıza çıktı. Pek çok modada söz sahibi insan onu kendi stilinde yorumladı. Sonbaharın gelişiyle en kullanışlı parça oluyor, kış aylarında bizi pek ısıtmasada kombinimize en stil katkıyı sağlıyor. İyi bir trençkotla çabasız şıklık, trençkotla havalı olmak pek kolay. Yakaları, kuşağı, kruvaze ve düğmeleriyle bir araya gelince işte bu şaheser oluşmuş.

Bu parça öyle birşey ki ister gece kıyafetinizin üzerine geçirin, ister eşofmanların üzerine takın, ister günlük… Her türlü empoze olabilen!

salaş trenç

Trençkotun Salaşı Makbul

Özellikle 80’li yılların parçalarından sayılan ama hatrı her sezon her mevsim geçentrençkontlar bu sezonda bir çok model ve renkle dolaplarımızda yerini alacak.

Son yıllarda dikkat çeken ve sevilen salaş modeller bu sezon yine tercih edileceğe benziyor. Özellikle trend eğilimi olarak treçkotlarda; uzun, salaş ve cepkenli modeller var hemde çokca.

Belinden kemerini sallandırdığınız arkasında ve ön taraflarında hafif bir pelerin havası ayrı bir parçası olanları, eğer sonbahar’a iyi bir parçayla girmek istiyorsanız bu trençkotları tercih etmeniz size avantaj sağlayacaktır.

desenli trenç

Desenli Trençkotlar Revaşta

Trençkotları birçok modelle görebilirsiniz. Son zamanlarda gömleklerden, kaşe montlara kadar gördüğümüz yarasa kolları tençkotlarda da görmeniz mümkün. Bunun yanı sıra robadan modellerin arttı bol modeller trençkotlarında vazgeçilmezi. Aynı zamanda boyda da çeşitlilik sağlayan trençkotlar diz üstü kısa modellerin olduğu gibi uzunca pardesü modellerini de bulmak mümkün ve uzun modeller kısa modellere göre herkesin daha çok tercih ettiği trençkotlar arasında.

renkli trencler

Renk Renk, Desen Desen

Alışılagelmiş camel renginin yanı sıra birçok renkte trençkotta bulmak mümkün. Özellikle geçen yıl hit renklerden olan asker yeşil trençkotlarda da çok tutuldu. Bir diğer model olarakta deri kollu trençlerde favoriler arasında. Bu sezon alışagelmiş olacak olan renk ise kırmızı. Modacıların çokça kullanılacağını söylediği kırmızı renk trençkotlarda da karşımıza çıkacak. Desenli trençkotlarda olmazsa olmazlardan. Özellikle vintage kumaşlardan yapılan eskitilmiş desenli trençler bu senede görülecek. Bir diğer ayrıntı ise çiçek desenleri. Her yerde görmeye alışık olduğumuz çiçek desenlerini trençlerde de görmemiz mümkün. Özellikle siyah ve kırmızı uyumunun bir araya geldiği çiçek desenli trençler ile ağır bir görünüme kazanabilirsiniz.

trenç kombinleri

Trençkot Kombinleri

Trençler dediğimiz gibi spor görünümü tamamladığı gibi klasik şıklığının da en iyi tamamlayıcısı. Camel trençlere en güzel uyan renk ise şüphesiz kırmızı. Aynı zamanda ister kot ister kumaş pantolonla olsun beyaz gömlekle kombinlenip bir trençle tamamladınız mı şık olmak için başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Geçen yıl özellikle trencin şalla kullanımı çok arttı. Boynunuza alacağını şalı yakanızın altına koyarak kullanmanız size ayrı bir hava katacaktır. Bu şallarda en çok kullanılan desen şüphesiz Burberry deseni. Özellikle Burberry desenli astara sahip trenciniz ve boynunuza alacağınız şalınız ile çok havalı görüneceksiniz. Trençkotu sade pantolonlarla değil biraz daha serin havalarda mevsimlik olarak tercih edilen trençleri opak çorapla kulladığını şortlarla da kombinleyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi bir trenciniz oldu mu çeşit türlü kombinle kullanabilir aynı zamanda şıklığıda kolayca yakalayabilirsiniz. Bahar aylarında yakıcı yaz sıcaklarına ve sert kış soğuklarına kadar kullanabileceğiniz trençlerden mutlaka bir tane almalısınız.