Uzun Boylu Görünmenin Püf Noktaları

Uzun Boylu Görünmenin Püf Noktaları

703
0
PAYLAŞ

Boyunun olduğundan daha uzun algılanmasını kim istemez?” Moda sektörünün her yıl birbirinden topuklu, platformlu ayakkabı modelleri çalışıyor olması bir tesadüf olmasa gerek. Sokak şıklığını yakalamak için uzun boylu görünme sevdasına yüksek platformları tercih eden bayanların temelinde ulaşılmak istenilen arzu ise hemen her kadının ortak hedefi: Daha uzun ve alımlı görünmek…

Birçok model kıyafet şüphesiz uzun bir boy istiyor. Bazı kıyafetler için topuklularla durumu kurtarabilirken bazıları için topuklular kurtarıcı olamıyor. Oysaki topuklu ayakkabıların üzerinde yükselmek o kadar da kolay değil hele bir de alışık değilseniz güzel ve alımlı görünmek yerine denge sorunu yaşayan biri gibi görünme riski de var. Uzun görünebilmek için tek çözüm yüksek platformlu topluklar değil. Birçok kumaş deseni ve renkleri sizi uzun göstermeye yardımcı olacaktır. Eskilerin tabiri ile daha süzülmüş, yeni trend arayışlarda ise daha uzun görünmeyi sağlamak için yapmanız gereken kendinize türlü yollarla işkence etmek değil, doğru renk seçimleri ile doğru kıyafetleri giymektir. Nasıl mı?


Aynı Renk Ailesi

Aynı renk ailesinin tonları ya da aynı renklerde kıyafet seçimine monokromatik renkler denir. Birbirini takip eden renklerin kullanması vücudun bir bütün olarak algılanmasını sağlar. Eğer etrafınızda dikkat ettiyseniz tek renk siyah ya da siyah-koyu gri- lacivert ve tonları- beyaz-kırık beyaz gibi aynı renk ailesine ait tonların birbiri ile geçişli olduğu kıyafetleri tercih eden insanların daha zayıf ve uzun algılandığını keşfedersiniz. Aykırı renkler, zıt tonlar, ya da birden çok renk kullanımı ile kombinlenmiş kıyafetler tercih edenlerin, vücutları bu renk geçişleri ile bölümlere ayrılır bu da vücudun bir bütün olarak değil ayrı parçalar halinde algılanmasını sağlar. Böylesi bir giyim tarzı sizi olduğunuz ölçülerde hatta kimi zaman da olduğunuzdan farklı minyonluk ya da kiloda gösterir.

Uzun görünmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise ayakkabı seçimidir. Monokromatik renk seçiminin ayakkabı tercihinde de devam ettirilmesi gerekir. Renk tonlarının geçişi ile aşağı doğru akan kıyafetin bitiş noktasında aynı tonlarda bir ayakkabı tercih edildiğinde bacak boyunuz uzayacağından görünümünüz bir bütünlük arz edecek dolayısıyla da olduğunuzdan uzun görünmenizi sağlayacaktır.

yuksel-bel-jeans

Yüksek Bel Pantolonlar İmdadınıza Yetişecek

 Eğer uzun bir üst beden ve kısa bacaklara sahipseniz bu küçük hileyi uygulamak size düzgün bir vücut proporsiyon görünümü kazandıracaktır. Bacak boyunu uzun göstermeyi hedefliyorsanız bir diğer dikkat edilmesi gereken detay da pantolon seçiminde tercih edeceğiniz bel boyudur. Yüksek bel kesimli pantolonlar bacaklarınızı olduğundan uzun algılanmasını sağlar. Artık yüksek bel pantolon bulmak ise çok kolay.Son zamanlarda çok tercih edilen bu pantolonlar çok uzun süre daha raflarda yerini alacak gibi. Özellikler yüksek bel skinny jeanlerin bileklerinize kadar kapatmaları sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir. Skinnylerin içinde fazla kilolarından dolayı rahat edemeyenler sizinde imdadınıza arkası uzun bluz ve t-shirtler yetişecektir. Ama tunik tercih ederseniz yüksek bel detayını gizleyerek uzun görünmenize engelleyebilirsiniz. Eğer fazla kilolarınız varsa ve uzun görünmek istiyorsanız boyfriend imdadınıza yetişecektir. Uzun boylu görünmek için yüksek bel boyfriend jeanleri de tercih edebilirsiniz.

opak-corap-kombin

Çorap ve Ayakkabı Uyumu


Uzun boylu görünmek için tek parça elbiseler de tercih edilebilir. Özellikle göğüs altı gibi bir bölgede kesilmeyen kısa ve tek parça kıyafetler sizin olduğunuzdan uzun algılanmanızı sağlar. Uzun elbiseler de aynı tonlarda topuklu bir ayakkabı ile kombinlenir ise boyunuzu uzun gösterir. Yine kış ve bahar mevsimlerinde elbise ve eteklerinizi kullandığınız ayakkabı ile aynı ton tercih edeceğiniz opak çoraplarda sizin imdadınıza yetişecektir.