Zayıflarken Haplardan Uzak Durun, Çaya Sarılın

Zayıflarken Haplardan Uzak Durun, Çaya Sarılın

1000
0
PAYLAŞ

Günümüzde her şeyin doğalı ön plandayken, zayıflarken de doğal yolları tercih edebilirsiniz. Özellikle bir çok zayıflama haplarını tercih etmeniz yerine doğal metabolizmayı hızlandırıcı, zayıflatıcı ve daha birçok faydası ve özelliği olan bitki çaylarını tercih edebilirsiniz. Öncelikle her gün ekranlarda gördüğümüz ya da çevremizin tavsiye ettiği zayıflatıcı haplar bizim için ne kadar faydalı bir bakalım;

zayiflatici-haplardan-uzak-durun

Zayıflatıcı Haplardan Uzak Durun 

Kilo probleminizden dolayı zayıflama haplarını kullanmakla kullanmamak arasında kalmışsanız öncelikle bu hapların ne kadar sağlıklı kilo verdirdiklerini bilmekte fayda var. Son yıllarda popüler olan zayıflama hapları neredeyse her gün gündemde. İlla bu haplar ile zayıflamayı tercih etmek istiyorsanız işte zararları;

Vücudunuzun Dengesini Bozuyor

Bu hapların vücudunuzun inanılmaz şekilde dengesini bozması ile sizde ölüme bile sebebiyet verebiliyor. Ve bu haplarla verdiğiniz kiloları kısa zamanda geri alabileceğinizden emin olun.

Sizi Öldürebilir!

Özellikle internette satılan birçok hap ‘merdiven altı’ olarak ifade edilen bu haplar Doktorunuzdan habersiz hiçbir şekilde kullanılmamalı. Bu hapların içinde ne gibi kimyasallar olduğu bilinmediği için bilinç kaybına da sebep olabiliyor.

Eğer düzensiz kullanıyorsanız karın ağrıları, mide bozuklukları ve metabolizma bozuklukları görülür. Bu gibi durumlarda ilacınızla birlikte bir doktora gitmeniz de fayda var. Gelelim bitki çaylarına…

kendine-ozgu-mucizevi-bitki-caylari

Kendine Özgü Mucizevi Çaylar
 
Kendilerine has özellikleriyle açlık hormonlarını kontrol altında tutarak kalori yakmada etkili en iyi bitki çayları zayıflama çayı olarak da adlandırılabilir. Aşağıda vereceğimiz zayıflamada en etkili 5 bitki çayı ile kalp sağlığınızı koruduğunuz gibi diyabet riskinin de önüne geçme şansına sahip olabilirsiniz. Bilinçli tüketimle günde 3-4 fincanla sınırlandıracağınız bu çaylar doğru kullanıldığında vücudunuza etkili çözümler sunacaktır.

rooibos-cayi

1-) Rooibos Çayı: Güney Afrika’da yetişerek kızıl çalı bitkisi yapraklarından elde edilen bu çay, açlığınızı kolaylıkla dizginleyebilmektedir. Açlıkla birlikte vücudunuzda yağ depolanmasına neden olan hormonların seviyesinde düşüş yaratan Rooibos çayı, güçlü bir flavonoid içeren çaylardandır. Çayı tükettiğinizde vücudunuzda normalden daha az yağ depolanması sağlanacaktır.

oolong-cayi

2-) Oolong Çayı: Çinliler tarafından siyah ejderha olarak adlandırılan ve yeşil çaya benzeyen bu çay, metabolizmanızı hızlandırıcı özelliğiyle kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Gergin olduğunuz zamanlarda sakinleştirici özelliği de bulunan bu çay ile stresten de arınarak derin bir rahatlama hissedeceksiniz.

yesil-cay

3-) Yeşil Çay: Vücudunuzdaki yağ hücrelerinin parçalanması için en ideal çay yeşil çaydır. İçeriğinde bulunan kateşin ile özellikle egzersiz öncesi içeceğiniz yeşil çay, yağ yakımını hızlandıracaktır. Böylelikle karaciğerin yağı enerjiye dönüştürme kapasitesi hızlanacak ve yağ yakımı büyük bir hızla gerçekleşecektir.

nane-cayi

4-) Nane Çayı: Serinlik ve rahatlama hissi de veren nane çayı, açlığınızı bastırarak iştahınızı kapatmak için doğru bir seçim olacaktır. Metabolizmanın da hızlanmasına yardımcı olan nane çayı ile kolaylıkla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

beyaz-cay

5-) Beyaz Çay: Antioksidan yönünden de zengin olan beyaz çay, yağ yakımını hızlandırmaktadır. Yağ hücrelerinin oluşumunu engelleyen doğal bir yardımcı olan beyaz çayı diyet listenize gönül rahatlığı ile dahil edebilirsiniz. Yağ yakımı sürecini daha da hızlandıran bu çayı aşırıya kaçmamak kaydı ile günde 3-4 fincan tüketebilirsiniz.